Perekool

Perekooli koolitussarja lühitutvustus.

Perekool koosneb seitsmest koolitusest, mis toimuvad Holistika Instituudi koolitusruumis (Endla 15, IV korrus). NB! Kuni epidemioloogiline eriolukord seda nõuab, toimuvad koolitused distantsõppena Zoom keskkonnas. Koolitused kolmapäeviti kl 18-20. Lektor Ingrid Kaoküla, Iren Laidma või Kristi Arendi. Loengute kohta saab konspekti. Ootame Sind osalema koos kaaslasega, Koolituse hindade kohta vaata siit.

I: Sünd – lihtne ja imeline. Sünnituse olemuse mõistmisest ja sünni füsioloogia tundmisest on sünnitusel abi! 10.02.21 kl 18-20

– Mida peaks teadma sünnitusest, et edukalt sünnitada?  Kuidas sünnituseks valmistuda?

Sünnituse iseeneslik algus on ülioluline. Mis käivitab sünnituse ja mõjutab sünnituse kiirust? Platsenta ja lootevee roll sünnitusel. Sünnituse perioodid. Mis toimub naise kehas sünnituse ajal ja kuidas sünnituse loomulikku kulgu toetada? Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

II: Väljutusperiood kui sünnituse finisisirge. Kuidas see edukalt läbida? Kuidas luua toetav sünnituskeskkond. Vesi kui sünnituskeskkond. 17.02.21 kl 18-20

Väljutusperiood kui sünnituse finišisirge. Kuidas see edukalt läbida?Kuidas luua endale parimaid tingimusi edukaks sünnituseks? Sünnituskeskkond ja selle loomine.

Vesi, kui sünnituskeskkond: Kuidas vesi mõjutab sünnitust?Kas kõik võivad vees sünnitada?Kuidas mõjub vettesünd lapsele?Vaatame filmi vettesünnitustest. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

III: Eneseabi ja tugiisiku roll. -edasi lükatud: 03.02 ja 03,03.2021 kl 18-20.

Räägime tuhude leevendamisest läbi eneseabi võtete. Kuidas muuta avanemisperioodi enda jaoks mõnusamaks, valides kehaasendeid, kontrollides hingamist ja lõõgastumist? Tugiisiku tähtsus sünnitusel. Vaatame ja proovime sünnitusasendeid. Tundi juhendab Iren Laidma.

Soovitame lisaks: Sünnituseks ettevalmistavad võimlemised esmaspäeviti veebis kl 12.00.-13.30. Info ja registreerumine iren@ammaemanduskeskus.ee

IV: Tallinna sünnitusmajade võrdlus. Toimingud ja protseduurid sünnitusmajas: mis, milleks ja kui sageli. 10.03.21 kl 18-20.

Sünnitusmaja ja ämmaemanda valik. Kui kaua sünnitus kestab? Kas lühike sünnitus on kerge ja liiga pikk sünnitus ohtlik? Võimalused sünnituse kiirendamiseks ja valuvaigistid.

Jälgimistoimingud ja protseduurid. Mida tehakse ja miks? Vaakum või keisrilõige – miks ja kellele? Perekeskne keisrilõige. Sünnitusplaan ja mida sinna kirjutada. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

V: Varane sünnitusjärgne aeg: Ema ja lapse tervis, taastumine, vajadused, hooldus. Vastsündinu eripärad, sünnitusjärgne aeg sünnitusmajas ja kodus. 17.03.21 kl 18-20.

Kuidas kohaneb laps üsavälise eluga? Milliseid toiminguid tehakse vastsündinuga sünnitusmajas: uuringud analüüsid, vaktsiinid. Lapse hooldus: kuidas hooldada nahka, silmi ja  naba? Kuidas peput pesta? Koduapteegist ja hooldusvahendite valikust lapsele. Ema tervis, taastumine, seks ja suhted pärast sünnitust. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

VI: vastsündinu vajadused, suhtlemine ja imetamine. 20.01 ka 24.03 21 kl 18-20.

Imikuga suhtlemine ja tema vajaduste rahuldamine. Seotussuhte tekkimine ja imetamine. Imetamise füsioloogia, eeldused ja takistused, õige imetamisasend ning -tehnika, toiduvajadus ja kaaluiive. 
Tundi juhendab Kristi Arendi.   

VII: vastsündinu uni ja magamine ning lapsekandmine. 27.01 ja 31.03,21 kl 18-20

Ööpäevarütmi tekkimine, uni ja magamine. Imiku süllevõtmine, hoidmine ja kandmine. Olulised põhimõtted lapse kandmisel, abivahendi valimisel ja kasutamisel. Tundi juhendab Kristi Arendi.